What is your favorite scary story? Blog poświęcony tematyce szeroko pojętej grozy. Recenzje książek i filmów z gatunków: HORROR, KRYMINAŁ, THRILLER, SCI-FI, etc.
Blog > Komentarze do wpisu

Chodź się pobawić

Come out and play (2012)

come out and play recenzja

Małżeństwo Beth i Francis spędzają wakacje w Meksyku. Mężczyzna postanawia wynająć łódź, a jej właściciel proponuje mu wyprawę na pobliską wyspę. Ciężarna kobieta i jej mężczyzna wyruszają w podróż.

Gdy ich stopy staną na suchym lądzie para szybko zorientuje się, że coś jest chyba nie tak z tym miejscem. W opustoszałym miasteczku królują dzieci. Kiedy parze udaje się spotkać wreszcie jakiegoś dorosłego zostaje on szybko eksterminowany przez bachory na ich oczach. Przerażeni bohaterzy będą musieli jakimś cudem znaleźć schronienie w królestwie małych morderców i albo spróbować stamtąd uciec.

come out and play recenzja

Film oceniany jako "mega gniot". Nie będę już nawet rozwodzić się na temat moich podejrzeń dlaczego lwia część widowni oceniła go w taki sposób, napiszę natomiast jak ja się na to zapatruje.

Twórcą filmu jest firma jednoosobowa w osobie niejakiego Makinova. On jest reżyserem, opowiada za sprawy techniczne oraz napisał scenariusz na podstawie powieści "El juego de los niños".

come out and play recenzja

Historia opowiedziana w horrorze nieco przypomina to, z czym mieliśmy do czynienia w "Children".

Jednocześnie film jest remake obrazu z 1976 "Czy zabiłbyś dziecko" - nie miałam jeszcze okazji go obejrzeć, więc ciężko mi powiedzieć coś na temat jego wartości jako nowej wersji starego filmu.

Klimat tej historii i tło umieszczone jest  w bardzo egzotycznym miejscu. Wyludnione miasteczko prezentuje się bardzo osobliwie. W czasie karnawału zanim jeszcze doszło do tragedii musiało tętnić życiem, pełne mieszkańców i turystów. Teraz spotkać tam można tylko pojedyncze egzemplarze rozchichotanych dzieci.

come out and play recenzja

Pomysł na fabułę, tak jak wspomniałam oryginalny nie jest, bo powiela zamysł z "Children" przede wszystkim pod względem morału: wobec takich niewinnych istotek jesteśmy bezbronni, nikt nie jest w stanie skrzywdzić dziecka etc. Nie to żebym się z tym zgadzała, ale rozumiem, że wiele osób "tak ma".

come out and play recenzja

Oprawcami w "Come out and play" są obce dla bohaterów dzieci, inaczej niż to było w "Children", a mimo to nasi bohaterzy mają problem ze skutecznym bronieniem się przed małoletnimi, którzy z kolei tworzą sobie małą społeczność sodomitów jak to był np. w "Dzieciach kukurydzy".

W ich działaniu nie ma jednak logiki, są radosne spontaniczne, zabijają dla zabawy. Kreacje dzieci są jednocześnie upiorne i bardzo naturalne. Nasze ofiary to  z kolei spięci i przerażeni turyści nie mogący racjonalnie ogarnąć co się wokół nich dzieje. Rozgrywająca się tu akcja jest bardzo dramatyczna i mocno trzyma w napięciu. Finał jest taki jakiego można by się spodziewać, ale nie trąci jakimś melodramatycznym patosem i całkiem mi się spodobało takie rozwiązanie.

Raczej arcydziełem gatunku obraz ten się nie stanie, ale mimo wszystko sądzę, że opinie o nim są daleko niesprawiedliwe zwłaszcza,  że nie mamy tu do czynienia z jakąś mega produkcją tylko filmem niskobudżetowym.

Moja ocena:

Straszność: 8

Fabuła:8

Klimat:8

Zabawa:7

Zaskoczenie:7

Zdjęcia:7

Oryginalność:6

Aktorstwo:7

Dialogi:7

To coś:7

72/100

wtorek, 28 maja 2013, ilsa333

Polecane wpisy

  • Potwór tu jest

    En las afueras de la ciudad aka Hidden in the Woods (2012) Ana i Anny dwie młode kobiety dorastały na chilijskim odludziu w całkowitej izolacji. Po śmierci ich

  • Demon z kopalni

    Ghoul (2012) Trzech dorastających chłopaczków z małego miasteczka odkrywa system podziemnych tuneli ciągnących się pod miasteczkiem jako pozostałość dawnej kopa

  • Będzie tylko gorzej

    Doch/ Córka (2012) W małym prowincjonalnym miasteczku żyje dorastająca dziewczyna, Inna mieszkając wraz z młodszym bratem i owdowiałym ojcem. Jej matka odeszła

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
Gość: Buffy1977, 80.51.17.*
2013/05/28 14:52:22
Przecież "Children" nie jest na podstawie twórczości Kinga... A wyżej recenzowany film to remake "Czy zabiłbyś dziecko?"
-
2013/05/28 15:17:26
Dałabym sobie obie ręce uciąć, że "Children" jest Kingowskie. Musiałam to gdzieś wyczytać, nie ma innej opcji. To nawet lepiej, że nie jest, bo film był taki sobie:)

Tak jak napisałam "Come out and play" jest remake "Czy zabił byś dziecko".
-
spokowap
2013/06/03 21:54:06
Mnie oryginał przeraźliwie wynudził i zirytował słabą grą aktorską. Remake obejrzałem wczoraj. Zjadliwy, ale jednak zbyt wierny oryginałowi. Pomysł świetny, ale scenariusz taki sobie. Ode mnie 6,5/10 :)
-
2013/06/04 08:39:31
Spotkałam się z opiniami, że oryginał ma świetny klimat, dużo lepszy od tego tu. Ale jeżeli znowu aktorstwo jest słabe to też lipa... Film już mam teraz tylko obejrzeć, przekonać się, porównać.


Najstraszniejsze strony w necie


BlogiJa Pacze Sercem - adopcje kotów niewidz?cychzBLOGowani.pl