What is your favorite scary story? Blog poświęcony tematyce szeroko pojętej grozy. Recenzje książek i filmów z gatunków: HORROR, KRYMINAŁ, THRILLER, SCI-FI, etc.
Blog > Komentarze do wpisu

To tylko ludzie

They look like people (2015)

they look like people

Znajdujący się w trudnej sytuacji życiowej Wyatt zwraca się do starego przyjaciela Christiana po pomoc. Chce przewaletować u niego przez parę dni, na co Christian szybko się zgadza. Nie wie jednak, że problem jaki trapi jego kumpla jest dużo poważniejszy niż rozstanie z panną. Wyatt jest przekonany, że jest kimś w rodzaju wybrańca, zdolnego dostrzegać w zwykłych ludziach ich demoniczną naturę.

Mogłoby się wydawać, że film świeżaka jakim jest jego twórca i reżyser będzie typowym horrorem opartym na motywie nadprzyrodzonych sił ingerujących w życie zwykłych ludzi. Ale wcale tak nie jest.

W gruncie rzeczy "They look like people" jest filmem psychologicznym z wyraźnie zaznaczonym wątkiem szaleństwa.

Pomysł, z gruntu dobry, skojarzył mi się z thrillerem "Robak", jednak dalszy rozwój fabuły wyraźnie wskazuje, że zmierzamy w inną stronę. Jaką? No, właśnie tu jest pewien problem.

they look like people

Mamy niezły pomysł, który w pewnym momencie się rozjeżdża. Widz przestaje być angażowany w główny temat filmu, czyli przekonanie Wyatta o istnieniu demonów ukrywających się pod postacią ludzi. Wyraźnie schodzimy z kursu w stronę 'studium szaleństwa', a sam jego motyw zaczyna być bagatelizowany.

Sądziłam, że wprowadzone tu wątki poboczne związane z życiem prywatnym Christiana są tylko chwilową zmyłką i zaraz będzie bum. Nie ma jednak bum.

Miałam wrażenie, że od pewnego punktu, konkretnie tego, w którym Wyatt wyznaje swoją tajemnicę, fabuła przestaje się rozwijać. Kompletnie nie rozumiem tego zamysłu, ale chcę wierzyć, że jakiś zamysł w tym był.

they look like people

Osoby oczekujące potyczek z demonami od razu przestrzegam - nie tu. Alternatywą jest kino psychologiczne, mało dynamiczne - delikatnie mówiąc.

Jak zazwyczaj, lubię i cenię taką formułę 'niby nic a jednak coś' tak tu nie odnalazłam satysfakcji w tym seansie.

Moja ocena:

Straszność:1

Fabuła:5

Klimat:6

Napięcie: 3

Zabawa:5

Zaskoczenie: 4

Walory techniczne: 7

Aktorstwo:7

Oryginalność:6

To coś:5

49/100

W skali brutalności:1/10

sobota, 10 września 2016, ilsa333

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
kantornline
2016/09/12 09:46:21
Bardzo ciekawy opis, chętnie to obejrzę.


Najstraszniejsze strony w necie


BlogiJa Pacze Sercem - adopcje kotów niewidz?cychzBLOGowani.pl